czwartek, 22 marca 2012

.Asia pichci;)

.Hej.! dzisiaj mam wolne,  więc pokażę Wam co  upichciłam;) jakoś nie mam talentu kulinarnego, nigdy nie miałam... poniekąd winię za to moją mamę, która nigdy nie dopuszczała mnie do garów, zawsze wszystko sama 'lepiej' musiała zrobić...i w sumie do pewnego momentu było mi to na rękę...  na dzień dzisiejszy jestem antytalenciem;/ i chyba czas najwyższy wziąć to w swoje ręce (tym bardziej, że nie długo planuję iść 'na swoje' i ktoś będzie musiał gotować mojemu F. ;) 
Przejdę do rzeczy...
...a więc dziś przyrządziłam kurczaka z ryżem w sosie śmietanowo-ziołowym;) Oczywiście z pomocą przyszło mi opakowanie "pomysłu na..." Nie macie pojęcia jak ja uwielbiam te pomysły na dania z torebeczki;) Nie dość, że banalnie proste (nawet dla mnie! ;D), to w dodatku wyśmienite !

a więc po kolei:

POTRZEBUJEMY:
-filet z kurczaka
-200 ml śmietany 12 %
-200 ml wody
-1 paprykę
-por
-opakowanie "Pomysł na kurczaka w sosie śmietanowo-ziołowym"
-ryż
-4 łyżki oleju

WYKONANIE:
Piersi z kurczaka, paprykę i por kroimy w paseczki/kosteczki. Następnie podsmażamy samo mięso, po czym dorzucamy por i paprykę. Dusimy ok.5-7min. W między czasie do miseczki wlewamy wodę i śmietanę oraz wsypujemy zawartość saszetki "pomysłu na...", mieszamy do uzyskania jednolitego roztworu. Później zalewamy mięso (z porą i papryką) przygotowanym wcześniej roztworem, dusimy kolejne 5-7 min, od czasu do czasu mieszając. 
I GOTOWE;)
Mięso z sosem podajemy z ryżem;)

Smacznego.! ;)

Mała fotorelacja;) 

Kroimy mięso

Kroimy por i paprykę

Zawartość saszetki mieszamy z wodą i śmietaną

Smażymy mięso

Wrzucamy paprykę i por

Zalewamy przyrządzonym wcześniej sosem

 
Mięso z sosem wykładamy na ugotowany ryż. I GOTOWE:)

______________________________________________
PS. Nie wiem, czy zauważyłyście małe zmiany w wyglądzie bloga (?). Mam nadzieję, że Wam się podobają;) Chyba do 3 w nocy siedziałam i  kombinowałam;D Tymczasem uciekam, może dzisiaj małą sesyjkę urządzę z moim F. 

Do następnego!

2 komentarze: